Obklady na fasády

Dávno je pryč doba, kdy byly všechny domy stejné a vypadaly jako šedé nebo béžové krabičky s minimálním rozdílem. Fasády byly nudné a nedokázaly nijak zaujmout. Někdy se sice našli kutilové, kteří se do různých obnov a rekonstrukcí pouštěli, ale to byla spíš výjimka.

Naštěstí máme tuto dobu za sebou a na dnešním trhu je mnoho dekoračních prvků, především flexibilních obkladů, kterými si můžeme své domy vylepšit. Jedním z těchto dekoračních stavebních materiálů je flexibilní kamenný  obklad na fasádu nebo také řečeno flexi obklad,ohebný kámen,kamenná dýha, flexi slate, flexible stone,flexible tile, flexible brick, slate veneers.

fasádyfasády (7)fasády (1)

Venkovní obklady fasád jako moderní trend

Klasické, nudné a fádní fasády nejsou v módě. Nejen, že nevypadají dobře, ale často neplní tak dobře své základní funkce, jako jejich moderní následovníci. Právě ti dokážou zajistit lepší funkce či zakrýt nedokonalosti, které některé domy mohou mít.
Právě kamenný obklad na fasádu a zateplení zažívají v posledních letech opravdový boom. Lze si vybrat hned z několika druhů a desítek barev.  Podle čeho ale vlastně vybírat? K čemu jsou vlastně dobré tyto venkovní obklady fasád?

Flexibilní kamenný obklad na fasády plní několik funkcí

Jak všichni asi víme, fasáda plní několik funkcí a to, ochrannou, zateplovací a estetickou. Obklady na fasády mohou plnit funkce téměř identické, ovšem i některé jiné, které by nás ani nenapadly. Základní funkcí může být určitě estetická změna a odlišnost fasády. Lze si tak vytvořit libovolný vzor, specifické ornamenty nebo jedinečný design, který udělá z vašeho domu unikátní objekt. Pro pěkný vzhled jsou vyráběny flexibilní kamenné obklady. Samotné nalepení těchto ohebných obkladů na fasádu může například vytvořit iluzi kamenného domu.
Mimo estetické funkce plní obklady i specifické a konkrétní požadavky související a řešící určitý problém. Může to být levné a dostatečné řešení například stavebních nedokonalostí na domě. Obklady domů ale mohou řešit i funkce fasády. Tedy v určitých místech, kde je fasáda nadměrně zatěžována povětrnostními vlivy, lze vytvořit účinnou obranu.

fasády (6)fasády (4)fasády (2)

Kamenný obklad na fasádu vás finančně nezruinuje

Mnoho lidí by si rádo takové obklady pořídilo, ale bojí se, že stavební úpravy a samotné řešení jejich problémů bude příliš finančně náročné. Rozhodně to nemusí být ale pravda. Naše ohebné kamenné obklady na fasádu nebo na zateplení si mohou lidé klidně svépomocí nalepit. Je pravda, že od profesionální firmy je jistota kvality a dobré práce jistá, ale v některých příkladech může být vlastní práce výhodnější.

Kamenné ohebné obklady se používají hlavně na fasády domů.  Flexibilní obkladové pásky se používají jako obklady pro finální úpravu povrchu stavby.  Obkladové pásky se přilepují flexibilním lepidlem na připravený podklad (omítka, zateplovací systémy, sádrokarton, OSB desky, beton, zdivo atd.).

Venkovní obklady na fasády a zateplení mají výraznou dekorativní funkci. Můžete si u nás vybrat z 10 typů a 70 barev. Při návrhu obkladů fasády vycházíme z dispozic okolí, v ideálním případě volíme pro obklady, případě i ploty shodný materiál. Kamenné obklady na fasády jsou velice atraktivní a jsou vyrobeny z přírodního materiálu, který kromě estetického hlediska má i funkční kvality.

Kamenné flexibilní obklady jsou ideálním řešením v oblastech, kde jsou fasády vystaveny větší expozici namáhání např. cyklista odloží kolo o sokl a u jiných materiálů nechtěně udělá díru do zateplené fasády. S našimi obklady se to nestane. Kamenné obklady oceníte zvláště jako sokly kolem domů a přístupové místa vchodů u paneláků.

Venkovní obklady fasád mají výraznou dekorativní funkci. Při návrhu obkladů fasády vycházejte z dispozic okolí, v ideálním případě volte pro obklady a i ploty shodný materiál. Všechny materiály, které budete požadovat pro vaši zakázku, si můžete prohlédnout přímo na místě v naší prodejně kde jsme zřídili showroom. Každý flexibilní obklad má informativní popisku. V sortimentu máme 70 druhů barev  a 11 variant provedení.
Zkušenost v oboru a nespočet realizovaných zakázek, nám dovoluje nabídnou vám vysokou kvalitu zpracování, odborné poradenství a vstřícný přístup při samotné realizaci. Naši zaměstnanci vám zajistí případně i nalepení flexibilních obkladů.

fasády (5)fasády (8)fasády (3)

Pro inspiraci lze využít fotografie na našich webových stránkách. Ať si vyberete z jakéhokoli našeho typu a barvy, dodržujte vždy předepsané pravidla a doporučení pro používání a instalaci.
Ohebné kamenné obklady jsou paropropustné, takže chrání váš dům před vznikem vlhkosti. Vyberte si níže konkrétní typ a barvu fasády a pokud si na to netroufáte, kontaktujte nás ohledně realizace.

Atraktivní vzhled spolu s dokonalým vyřešením detailů, snadná a rychlá aplikace lepení, záruka výrobce, řadí flexibilní obklady na špici mezi kamennými obklady na fasádu v podobě soklu popř. obložení celého domu.

Proč nezanedbat fasádu či sokl na zateplení? Fasáda bývá první věc, kterou posuzujeme při pohledu na dům. Hezká fasáda je vizitkou domu. Kvalitní fasáda vám zajistí dlouhou životnost celé budovy. Podle fasády často poznáte, jak je dům udržovaný a co ukrývá uvnitř. Fasáda je spolu se střechou nejdůležitější součástí stavby a současně je i vizitkou domu a jeho obyvatel.