Technická podpora

 

pocitac

 

Nové video: 21.5.2014  Aplikace lepení flexibilních kamenných obkladů v praxi

Nový příspěvek: 18.5.2014 Systémové řešení ochrany fasád a soklů.

Vážení přátelé po zaslání mnoha dotazů na otázku jestli je to marmolit musíme zdůraznit že NE.
Naše obklady jsou vyrobeny z přírodních materiálů a tím jsou paropropustné. Marmolit paropropustný není.
Flexibilní obklady při mrazech nepraskají odolávají a tím se neodlepí od zdi jako jiné materiály.

Článek: Napsali o nás 5.5.2014

Článek a video: Bydlení.cz 29.9.2014

Postup lepení obkladu na novou zateplenou fasádu.

nákres postupu fasád

29.3.2014 Spuštěn: NOVÝ KATALOG FLEXIBILNÍCH KAMENNÝCH OBKLADŮ

Spustili jsme pro Vás pro znázornění vzoru a tvaru obkladů na samotné budově konfigurátor pro přibližnou představu jak by to mohlo vypadat. Prosím ale berte  v úvahu že barevné znázornění se může ve skutečnosti trochu odlišovat a proto navrhujeme po aplikaci názorné vizualizace ještě navštívit náš showroom pro upřesnění a přesné označení vzoru a tvaru. Věříme že Vám tento program pomůže vybrat ten správný flexibilní obklad nebo flexi obklad.

Pokud zde nenajdete odpověď na váš dotaz, můžete nám jej poslat na adresu flexi@assemblyunit.cz.
Na dotazy odpovídáme zpravidla do 24 hodin.

Dostupná pomocná videa na youtube.com
VŠECHNY VIDEA: YOUTUBE.CZ

OTÁZKY A ODPOVĚDI.

Jaká musí být teplota v prostoru místnosti kde chci řezat a lepit flexibilní obklady v zimním období?

U tvaru C by se měla teplota pohybovat minimálně od 16°C. Jinak vzniká riziko že vám obklad popraská a znehodnotí se a u ostatních tvarů se může lámat při prudkém ohýbání.

Naše firma chce rozšířit nabídku a provádět jen lepení flexibilních obkladů. Je možné je proškolit a kolik by to stálo?

Školení provádíme, a po proškolení vydáváme osvědčení na konkrétní firmu, osobu která školením prošla. Školení trvá cca 4 hodiny kde vysvětlíme možnosti technologií lepení a lepení na jiné nesavé materiály. Cena školení vychází jen za spotřebované materiály cca 2m2  flexibilního obkladu a lepidel. Jednotná cena osoba nebo skupina 1000Kč. Školitel je zdarma. Školení je nutné objednat na flexi@assemblyunit.cz. Ale doporučuji vám, uzavřít s naší firmou smlouvu o odběru flexibilních obkladů. Po uzavření smlouvy vám náleží provize za případné odebrané zboží. Navíc vás budeme prezentovat na našich webových stránkách co by realizátora nebo prodejce zakázek.

Můžete mi doporučit někoho kdo by mi obklady odborně nalepil?

Ano máme smluvní prověřené obkladače. Více informací v sekci kontakty.

Na jaké podklady je možné flexibilní obklady lepit?

Lepit flexibilní obklady je možno na cokoli. Pokud lepíte na sádrokartón, cementové desky, beton, zateplení, (OSB desky udělaný základ s perlinkou) je vhodné použít mrazuvzdorné jakékoli flexibilní lepidlo které navíc můžete koupit v bílé nebo šedé barvě záleží jakou chcete spáru. Pokud ale budete chtít lepit na nesavé a hladké materiály je nutné použít MAMUT GLUE . Máme s tím velmi dobré zkušenosti. Savý povrch musí být vždy odprášen a nepenetrován a u nesavých povrchů odmaštěn.

Rád bych viděl obklady přímo je to možné ?


Můžete navštívit naší firemní prodejnu v Klimkovicích a pokud prodejna není ve Vašem dosahu, kontaktujte a navštivte naše smluvní obchodní partnery, kteří jsou uvedeni na našich stránkách v kontaktech. Jinak nabízíme službu zapůjčení vzorníku a katalogu na kauci. Veškeré podrobnosti jsou v objednávce vzorníků

Je možné obklady použít na zaoblené stěny a sloupy?

Ano, obklady jsou libovolně tvarovatelné (FLEXI), proto je můžete použít na stěny libovolného tvaru. Pro obklady rohů je vhodné obklad zahřát např. fénem či zapalovačem, čímž docílíte ještě lepší tvarovatelnosti.

Chtěl bych ohebný obklad použít na zeď za krbová kamna. Vzdálenost kamen od zdi bude kolem 30 cm. Nebude problém teplo?

Obklady byly testovány proti požáru a na krby i kouřovody je běžně dodáváme. Byly testovány do 80°C. Důležité je vybrat správné lepidlo vhodné do těchto podmínek.

Je možné použít obklady na vlhkou nebo mokrou stěnu?

V tomto případě je nutné se nejdříve zbavit vlhkosti. Pro podkladové plochy platí stejná pravidla jako v případě běžných obkladů.

Jsou obklady vhodné pro obložení uvnitř samotného bazénu?

Do bazénu zásadně nedoporučujeme z důvodu ostrosti drcených kamínků. Mohlo by dojít k poranění. A při dlouhodobém působení vody, např. v bazénu může dojít vzhledem k tomu že jde o obklad z přírodních materiálů, k vyblednutí a navíc by byla velmi špatná údržba a čištění obkladů.

Jsou obklady vhodné pro prostory kde je bazén nebo do koupelen?

Ano, zde je možné obklady použít. Po našich zkušenostech je doporučujeme pro samotnou údržbu a sanitaci po nalepení celoplošně ošetřit hloubkovou penetrací  a samotný obklad po uschnutí penetrace zase celoplošně minimálně 2x přelakovat lodním lakem. Pak je obklad nachystán pro vlhké prostředí.

Nepřišlo mi potvrzení objednávky, co mám dělat?

Pokud Vám nedojde od objednání potvrzení e-mailem napište nám prosím na flexi@assemblyunit.cz,  pokud znáte i číslo objednávky, uveďte ho prosím. Nejčastějším důvodem bývá špatně uvedený e-mail.

Z čeho jsou vyrobeny flexibilní obklady a mohu mít vlastní barevný vzor?

Základní surovinou je křemičitý písek RJS o zrnitosti 0,6 – 1,2 mm nebo 1 – 1,6 mm. Obklady vyrábíme v celé řadě barevných odstínů dle přání zákazníků. V tomto případě ale musíte navštívit naši firmu.

Potřeboval bych jiný rozměr obkladu?

Doporučujeme, pokud chcete svůj rozměr,tak podle velikosti koupit tvar C nebo V a z těchto rozměru  si vyřežete jaký koli tvar a rozměr. Nebo vám nařežeme tvar dle vašich požadavků ale je tam 10% manipulační přirážka.

Jaký je rozdíl mezi ozdobnou, bouranou a starou cihličkou?

Nabízíme tři druhy obkladů imitující cihly. Naše obklady můžete použít jako cihlové obklady do interiéru, jako obklad vnitřní, ale své uplatnění najdou i venku. Uvnitř se hodí k oživení části nebo celých stěn, dveří či oken.  V zásadě nabízíme tři hlavní druhy cihlových flexibilních obkladů  lišící se tvarem. Obklady tvaru ozdobná cihla mají pravidelný obdélníkový tvar a ostré rožky, bouraná cihla má oseklé rožky a stará cihla má vlnitý obdélníkový tvar, viz. nákres.

typy tvaru cihel

Chybí mi 1 kus obkladu. Musím koupit celý metr2?

Ne nemusíte. Jsme jediní na světě kteří vám dodají i jeden kus. Musíte jen uvést číslo obkladu a tvar který požadujete a my vám jej zašleme na dobírku.

Jak mohu namáhat nebo ohýbat obklad maximálně?

Obklad po nahřátí fénem nebo jakým koli tepelným zdrojem můžete ohnout až do 180°!!!  Je velice nutné ohýbat obklad po nahřátí pomalu a hlídat ohýbanou hranu. Obklady jsou odolné po nalepení proti mrazu a horku. Více foto.

ohyb obkladu www

Jaká je životnost obkladů?

Obklady prošly testováním životnosti ve zkušební laboratoři. K dnešnímu dni nemáme žádné reklamace. Dlouhá životnost obkladů vychází  především z použití přírodních materiálů, drceného mramoru (pro obklady skála a kámen) a křemičitého písku (pro cihlové obklady). Takže životnost je jako u klasických obkladů.

Jaké obklady je vhodné použít na velké plochy, které jsou dlouhodobě vystaveny silnému slunečnímu záření.Sluneční záření má stejný vliv na obklady jako na jakékoli jiné stavební materiály. Po určitých letech se určitě % sníží minimálně pigment barev, ale nemá to vliv na kvalitu obkladu. Jedná se jen o velmi tmavé barvy černá, rudě červená, aj.

Jaký je rozdíl obkladů jiných značek vs. obklady Assembly unit flexible elastic stone facies.

Zkušenosti zákazníků, kteří propadli kouzlu cihlových obkladů, hovoří jasně. Mnoho z nich si stěžuje na nevěrohodnost a přílišnou umělost obkladu (např. cihelné pásky elastolith nebo obkladové pásky izoflex). Toto tvrzení však o našich obkladech neplatí. Jejich čistě přírodní základ efektivně a velmi věrohodně ozdobí  každý, byť i sebevíce nerovný povrch a navíc jako jediné mají ochrannou vrstvu proti zašpinění při samotném lepení. Máme největší výběr 70 barev a 11tvarů tj. 770 variant jako jediní na světě. Dále vám namícháme jakoukoli možnou vaší barvu a navíc vám prodáme i jeden kus, což vám nikdo z konkurence nenabídne.

Chtěl bych obložit kamený sokl (základ) u staré chalupy, který je z nepravidelného pískovce a není izolován proti vlhkosti. Pískovec není rovný. Jak udělat podklad pro obklad jakéhokoli typu.  Je možné aby podklad nebyl lepen na rovný povrch?

Nalepení je možné, ale musíte udělat pár základních úkonů. Prvně je nutné provést nutné odizolování, následně minimální srovnání  stěny a následně můžete lepit obklad. V tomto případě nedoporučujeme tvary cihel, esteticky to nevypadá dobře. Jinak existuje mnoho přípravků pro odizolování a sanaci zdí. Můžeme Vám nabídnout samozřejmě i naše služby a provést samotnou opravu a případně i nalepení. Také může být řešením například předsazená fasáda, je nutné ale zohlednit vaše konkrétní podmínky.

Shrnutí v bodech
₪    flexibilní kamenné obklady jsou vyráběny ze surovin nejvyšší kvality.
₪    elegantní vzhled zdiva v barevných provedeních
₪    tvoří ucelený systém s příslušenstvím pro všechny stavební detaily
₪    99 % materiálu použitého pro jejich výrobu tvoří přírodní materiály.
₪    umožňují funkční odvětrání vlhkosti z konstrukce pod obkladem
₪    po nalepení vytvoří s lepidlem kompaktní jednotku odolnou proti oděru a proražení
₪    stálobarevné, mrazuvzdorné, odolné proti mechanickému poškození
₪    odolné proti vlhkosti a nepříznivým klimatickým vlivům, snadno čistitelné vodou
₪    dlouhá životnost bez nároků na údržbu, stále stejný perfektní vzhled
₪    jednoduchá a rychlá instalace i pro nezkušené
₪    obklad je před nalepením ohebný a drží na každém pevném podkladu
₪    ideální řešení pro obklady soklového zdiva u novostaveb i rekonstrukcí
₪    kompletní řešení stylové fasády objektu se zateplením i bez zateplení
₪    sanace vlhkých zděných konstrukcí s účinným odvětráním vlhkosti
₪    efektní obložení zdiva drobných staveb, zahradních domků, garáží aj
₪    ve výstavnictví umožní velmi rychle a opakovaně vytvořit působivé detaily
₪    v interiérech restaurací, obchodů nebo kanceláří vytvoří neopakovatelnou atmosféru
₪    díky vynikajícím vlastnostem se tento ekologicky neškodný materiál může použít téměř všude